Bipa Toprak Sanayi

1999 Yılında Ahmet Parlak & Ahmet Bilgiç tarafından Mardin 'in Midyat ilçesinde kurulan BİPA TOPRAK SANAYİ ve TİC.A.Ş. Türkiye’de tuğla ve kiremit sektörünün öncü firmalarından birisi olmuştur.

Fabrikamız 30.000 m2’si kapalı olmak üzere 200.000 m2 alanda üretimine devam etmektedir.Bir adet Hoffman fırın ile dört mevsim üretim yapabilmekte , müşterilerinin ihtiyacını her an karşılayabilmektedir.

Bipa Toprak Sanayi 'nin yıllık üretim kapasitesi 2013 yılı verilerine göre 35.000.000 adet olarak kayıtlara geçmiş ve her geçen gün üretim kapasitesini arttırmaktadır.

Bipa A.Ş. üretimde bölgemizin en kaliteli killerini kullanarak , bünyesindeki AR-GE laboratuarı ile mevcut ürünlerini iyileştirerek ve yeni ürünler geliştirerek , ürün yelpazesini ve kalitesini her geçen gün yükseltmeyi hedeflemiştir.

Tuğla ve Kiremit ürünlerimizde TSE , CE belgeleri bulunmakta ve üretimimizi İSO – 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemine göre planlamaktayız.

Üretimini yaptığımız tuğla ve kiremit ürünlerinin tamamında “doğal hammadde” olan kil kullanılır. Bünyesinde kanserojen maddeler içermemesi tüm ürünleri “güvenli” kılar.